Problema – ne patys konfliktai, bet jų sprendimo įgūdžių stoka

  • Konfliktas – mažiausiai dviejų žmonių reikalas. Jis kyla, kai susiduria mūsų skirtingi požiūriai, interesai, vertybės, norai. Keblumų kyla tuomet, kai šį susidūrimą lydi stiprios emocijos. Būtent jos daro didelę įtaką mūsų elgesiui, bendravimui ir galimybėms rasti sprendimus.
  • Kaip jaučiamės? Būtent emocijos susijusios su tuo, kad konflikto metu pakeliame balsą, pertraukinėjame kitą žmogų, pasakome tai, dėl ko paskui gailimės, arba net pratrūkstame fiziškai. Taigi diskutuojant ir ieškant sprendimų situacijose, kai susiduria jūsų ir paauglio nuomonės ar norai, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kaip jūs abu jaučiatės.
  • Konfliktai naudingi! Konfliktai santykiuose yra visiškai normali jų dalis. Jų turi būti. Jeigu santykiuose nėra konfliktų, vadinasi, trūksta atvirumo: vengiama išsakyti savo nuomonę, įvardyti poreikius ar išgirsti, ko nori kitas. Taip bendraujant dažnai tvyro įtampa, trūksta saugumo, nuoširdumo. Konfliktai santykiams gali duoti daug naudos: juos atgaivinti, sumažinti susikaupusią įtampą, įnešti daugiau tikrumo ir juos sustiprinti.
  • Konfliktų nereikia vengti. Problemos santykiuose kyla ne tiek dėl pačių konfliktų, kiek dėl jų sprendimo įgūdžių stokos. Mums sunku ramiai, nerėkiant kalbėtis, būti atviriems ir pagarbiems, iki galo išklausyti kitą nenutraukiant, kantriai išlaukti, kol bus rastas sprendimas. Taigi šeimoje konfliktų išvengti neįmanoma, tereikia ugdyti įgūdžius juos sėkmingiau spręsti.